נופש ועבודות בארה”ב

תמיד חלמתם לטייל בארה”ב? להכיר תרבות שחדשה לנו אך גם מוכרת, מאכלים חדשים, אתרים חדשים, ונוף ייחודי? רבים מאתנו חולמים בלבנו על טיול ארוך למשך כמה חודשים ב”ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות”, אך לא יודעים כיצד נוכל למצוא תקציב שיכסה לנו את הטיול. בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים משלבים בין עבודה לבין נופש כאשר הם מוצאים עבודה בארה”ב המאפשרת להם לשהות במדינה למשך תקופה ארוכה, ולעמוד בכך פיננסית. כיום העבודות הנפוצות ביותר לישראלים בארה”ב הינן מכירות בעגלות, מכירות ציורי שמן, והובלות.

מכירות בעגלות:

תחום המכירות בעגלות נפוץ מאוד וכיום ניתן למצוא בקניונים רבים בארה”ב עגלות עם עובדים ישראלים המציעות מוצרי ים המלח ומוצרי קוסמטיקה וטיפוח. העגלות הן מעין דוכן נייד הנפתח בשטח הקניון, מחוץ לחנויות, ובו מציעים את המוצרים למכירה. כיום ניתן למצוא גם חברות המציעות את מכירת המוצרים מתוך חנויות בוטיק בתוך הקניון, דבר התורם ליוקרתיות המוצרים, ולנוחות בעבודה.

ציורי שמן:

מכירת ציורי שמן נפוצה בארה”ב ובאירופה, ולרוב מבוצעת בשיטת “דלת מדלת” בה צוות מוכרים מגיע לשכונה/אזור מסוים ועובר מדלת לדלת כאשר כל אחד מהצוות מציע לבתים שונים תמונות שמן למכירה. על מנת לעבוד בסוג עבודה זה ישנו צורך להיות לא ביישנים, חברתיים, וכריזמטיים. מכירה כזו היא “מכירה קרה” בה המוכר אינו מכיר את הלקוח, ואף אינו מוזמן אליו על מנת למכור לו. אחוזי ההצלחה במכירת ציורי שמן אינם גבוהים במיוחד, אך ההכנסה מכל מכירת ציור הינה גבוהה.

הובלות:

תחום ההובלות אינו שונה מאוד מתחום ההובלות בארץ, כאשר היתרון העיקרי הוא השכר הגבוה יותר שמשתכרים בארה”ב עבור הובלות. כידוע, תחום ההובלות כרוך בעבודה פיזית קשה ומתאגרת, שלא מתאימה לכל אחד. עם זאת, הישראלים השתלטו על נתח נכבד מהתחום, ומתמודדים עם דרישות התפקיד כראוי. בשונה מישראל, בארה”ב ניתן למצוא גם הובלות למרחקים ארוכים שמצריכות יותר מיום עבודה אחד, ובהן יש צורך להוביל את תכולת הבית למשך מרחקים ארוכים היכולים ליצור נסיעה של יום שלם ואף כמה ימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.