אטרקציות בצפון הארץ

ארץ ישראל היא אתר תיירות מיוחד במינו. מעבר לתרבות המרתקת בארץ, לעמים השונים שבה וליחסים ביניהם, ארץ ישראל ייחודית בכך שבשטח כה קטן נמצאות צורות רבות ושונות כל כך של נוף. בדרום נמצאים השטחים המדבריים של ישראל, בהם הטמפרטורה גבוהה, המשקעים מעטים, והנוף מדברי. בצפון לעומתה נמצאים השטחים המיוערים והירוקים של ישראל, בעיקר בגולן ובגליל. ממדבר ועד להר מושלג במדינה קטנה שאורכה אינו עולה על כמה מאות קילומטרים.

צפון ישראל הינו שטח יפהפה, מלא צמחיה ירוקה ושופעת, נחלים והרים נישאים, שאפשר לשהות בו ימים רבים מבלי למצות את כל האטרקציות שבו. אספנו לפניכם מספר אטרקציות המתאימות לסוגי נופש שונים:

נופש רגוע

לאלו מביננו שנהנים מנופש נטול טיולים ומאמץ ומבוסס על טהרת ההירגעות והמנוחה, הצפון מציע אטרקציות רבות המתאימות לכך. ראשית, תוכלו למצוא מגוון אתרים המציעים חבילות ספא בצפון, בין אם בבית מלון, צימר, או ספא ייעודי. שנית, ישנם מספר אתרי מעיינות חמים בצפון אליהם תוכלו להגיע על מנת להירגע ולפנק את עצמכם.

נופש אתגרי

לעומת הנופש הרגוע, ישנם כאלו המעדיפים להתעסק בפעילויות פיזיות, ואולי אף מאתגרות, במהלך החופשה שלהם. עבורם הצפון מציע שלל אטרקציות מתאימות. ניתן למצוא כמה מפעילי קייקים וסירות לאורך הנהרות בצפון. חלקם מציעים רק שיט, ובחלקם ניתן למצוא גם פעילויות נוספות כגון פארק חבלים אתגרי, ירייה בחץ וקשת, ועוד. בנוסף תוכלו למצוא מגוון מסלולים אתגריים לג’יפים וטיולי שטח. בכנרת עצמה תוכלו למצוא פעילויות אתגריות כמו אבובים, בננות, סקי מים ועוד. עוד תוכלו למצוא בצפון מגוון חוות המציעות רכיבה על סוסים ליחידים, זוגות וקבוצות.

נופש לימודי

גם אלו הנהנים מחופשה מעשירה ועיונית ניתן למצוא פעילויות מתאימות. בצפון תוכלו למצוא מגוון רחב של מוזיאונים כמו המוזיאון לצילום (המוזיאון היחיד בארץ המוקדש כולו לנושא הצילום), מוזיאון עתיקות הגולן, המוזיאון הפתוח לצילום ועוד. בנוסף תוכלו למצוא מרכזי מבקרים רבים בהם תוכלו ללמוד לעומק על נושאים שונים. כך לדוגמא במרכז מבקרים חוות דרך התבלינים תוכלו ללמוד על גידול וייצור תבלינים, במרכז מבקרים גן סיפורי התנ”ך תוכלו במודלים המסבירים על סיפורי התנ”ך והקשר שלהם לארץ, ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.